Maček Muri piše konec dolgčasu in vas nagovarja takole:

Učenke in učenci! Mijav!

Knjiga je najlepše darilo, pravijo. Lahko si jo kdaj podarite tudi sebi.

Še posebej pride prav v dolgih dneh, ko dolgčas trka na vrata in bi se želeli podati v domišljijski, pustolovski, pravljičen ali enostavno drugačen svet, ki nas čaka znotraj barvitih knjižnih platnic.

Ker je obisk knjižnice v tem času nedosegljiv, na domačih knjižnih policah pa večkrat ni naslovov, ki bi jih z veseljem vzeli v roke, vam bodo do konca šolskega leta na tej strani na voljo KRATKOČASNICE.

Tukaj najdete povezave do zanimivih e-knjig, pravljic, revij, radijskih iger in še marsičesa.

Ta stran je namenjena prav vsem učencem od 1. do 9. razreda.

Posamezne spletne strani omogočajo branje e-knjig kar z domačega računalnika ali tablice.

Preizkusite ga in preverite, ali se lahko digitalno branje kosa s tistim klasičnim, ko zgodbo dejansko prebirate na papirju. Mogoče vam bo digitalno branje celo bolj všeč od tradicionalnega!

Veliko knjig, ki jih najdete na priporočilnih seznamih, je brezplačnih, lahko pa se včlanite v digitalno knjižnico, kjer si gradivo izposodite ali celo kupite, če želite.

Knjige lahko prebirate za bralno značko, domače branje ali pa kar tako, za kratkočasje.

Veliko veselja pri digitalnem listanju – te dneve izkoristite za prijetno branje, predvsem v družinskem krogu. Najmlajši pa ne pozabite  tudi na pripovedovanje.

Ostanite zdravi!

Vsi šestošolci, ki želite v letošnjem šolskem letu opraviti bralno značko, pišite na tomaz.kurez@ponikva.si