Šestošolke in šestošolci,

v delovnem zvezku boste na strani 45 našli poglavje 17 (Prapraprapračlovek).

Oglejte si zabavne filmčke spodaj in razmislite, kako se je človek razvijal skozi zgodovino:

Prvi filmček – pračlovek kot izumitelj

Drugi filmček – kamena doba

Tretji filmček – življenje v divjini (Knjiga o džungli)

Preberite stran 46 in rešite nalogo na strani 47.

Naloga za danes je naslednja:

Če bi se lahko s časovnim strojem vrnili v prazgodovino in pračloveku podarili EN PREDMET IZ SEDANJOSTI – kaj bi to bilo? Zakaj?

Odgovore napišite na tomaz.kurez@ponikva.si

(npr. Podaril bi mu žogo, da bi se zabaval. Podarila bi mu ogledalo,da bi se ogledoval. Podaril bi mu šampon, telefon, motorko, sekiro itd.).

Poslal sem vam tudi kode za spletno učilnico pri SLJ. Pri nekaterih predmetih jo že uporabljate, tudi mi bomo naše delo preselili tja. Ko se boste vsi uspešno prijavili, bomo začeli z delom – vse naloge boste potem oddajali preko spletne učilnice.

Če še kdo ni prejel kode, naj me obvesti!

______________________________________________________________________________________________________________________________

Navodila za uporabo spletne učilnice najdete tudi na spletnih straneh OŠ Ponikva:

Uporaba spletne učilnice – računalnik

Uporaba spletne učilnice – telefon