Šestošolke in šestošolci!

Teden, ki je pred nami, bomo izkoristili za obravnavo nove učne snovi, ki jo najdete v delovnem zvezku (2. del).

Delo si bomo najlažje razporedili po dnevih, in sicer:

Ponedeljek – rešite naloge, ki se navezujejo na prislov (str. 90-93).

Torek Ni časa za dolgčas (str. 33). Oglejte si oba posnetka: Film 1 in Film 2.

Iz posnetkov pridobite vse potrebne podatke in rešite naloge od str. 34 do str. 36.

Sreda – preberite OPIS IGRE na strani 37 in razmislite, kaj vse potrebujemo za igro. Rešite naloge na str. 38 in 39.

Četrtek – na spletu poiščite najbolj nenavadno, čudno, smešno ali neumno igro, KI V RESNICI OBSTAJA in jo ljudje dejansko igrajo.

Zraven napišite vse potrebne sestavine igre:

Kje se igra?

Kdo jo igra (število igralcev)?

Kateri pripomočki so potrebni?

Kako se igra (oštevilčite korake igre oz. postopek igranja)?

Podatke o igri in povezavo do strani, na kateri je igra (fotografija OBVEZNA!) pošljite na: tomaz.kurez@ponikva.si

Tisti, ki pošlje najbolj nenavadno igro, dobi 10 točk, drugi 9, tretji 8, četrti 7 itd. Rezultati najboljših in povezave do iger bodo objavljeni na tej strani.

Petek – pričakujte NOV IZZIV za PLUS!

Za vsa vprašanja, nejasnosti ali pomoč, mi pišite kadarkoli.

Ostanite zdravi, ne pozabite na domišljijski spis in domače branje!