Pozdravljeni, devetošolci!                 četrtek, 26. 3. 2020

Danes boste n YT prisluhnili virtualnemu recitalu Kosovelove poezije (3-Kons2020). Zapisali boste, katere pesmi ste slišali, in napisali razmišljanje ter ugotovitve o predstavljenih pesmih.

————————————————————————————————-

Pozdravljeni, učenci!                                    sreda, 18. 3. 2020

Danes se oglašam z dodatno nalogo. Kot ste slišali v medijih, je na današnji dan umrl slovenski pesnik Srečko Kosovel, ki ga mnogi imenujejo pesnik krasa. Star je bil komaj 22 let. Kljub temu  je  obdobju med obema vojnama vtisnil neizbrisen pečat, njegova lirika pa med ljudmi živi še danes. O njem boste pri poukunše kaj slišali.

Za vas imam pa imam poseben izziv. V berilu ( stran 156) je objavljena pesem Pa da bi znal. Kdor želi, jo lahko nadaljuje, in ji pripiše 3. kitico. Pošljite mi jo, izvirne  bom ob vrnitvi v šolo nagradila.    Učiteljica Franja